Небезпека вживання алкогольних напоїв вагітними жінками.

Безымянныймиша

Вагітність – важливий час у житті кожної жінки. Чекаючи на дитину, вона повинна дбайливо і уважно ставиться до свого здоров’я і виношування малюка. При цьому багато жінок, забуваючи про цей особливий і відповідальний етап свого життя, продовжують вести свій звичний спосіб життя, не відмовляючись від шкідливих звичок.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна має один із найвищих у світі рівнів порушень фізичного та психічного розвитку дітей, внаслідок вживання алкоголю матір’ю під час вагітності — 50 випадків на 10 000 людей. За даними дослідження, проведеного ще у 2012 році — 25-35% жінок вживали алкоголь під час вагітності. Опитування у фокус-групах, проведене ВООЗ, виявило, що багато жінок вважають «маленькі» дози алкогольних напоїв не шкідливими, особливо під час останнього триместру вагітності. Все це пояснюється недостатньою обізнаністю жінок з цього питання.

У будь-якому алкогольному напої міститься етиловий спирт, який в процесі його переробки організмом, вкрай токсичний для людського організму. Вплив будь-якого алкогольного напою для плоду співставний із важким похміллям у дорослої людини. Утворені шкідливі речовини безперешкодно проникають через плацентарний бар’єр в організм ще ненародженого малюка. І якщо жінка вживає при вагітності алкоголь, то вона власноруч завдає серйозної шкоди своїй дитині, наслідки можуть бути трагічними. Продукти розпаду етилового спирту негативно впливають на формування і розвиток внутрішніх органів плоду, а також вкрай негативно впливають на нервову систему (спинний, головний мозок). Алкоголізм під час вагітності, в більшості випадків, стає причиною народження дітей з різними аномаліями будови обличчя і іншими патологіями (наприклад, недоумство або порушення координації рухів). Навіть невеликі дози алкоголю під час вагітності впливають на когнітивний та соціально-емоційний розвиток дітей.

Алкоголь при вагітності шкідливий на всіх її етапах, а також при годуванні дитини груддю. Наприклад, печінка плоду формується протягом усієї вагітності, і дитина в утробі ще не здатна вивести алкоголь зі свого організму. Нервова система закладається у перші два місяці, але формується протягом усієї вагітності: алкоголь може зашкодити їй і призвести до проблем із навчанням, запам’ятовуванням та поведінкою дитини. Алкоголь у першому триместрі може вплинути на розвиток клітин серця, і протягом усієї вагітності підвищує ризик появи судинних мальформацій і дефектів міжпередсердної перегородки.

Щоб забезпечити здоров’я дітей, жінкам слід утриматися від вживання алкоголю на всіх етапах вагітності і виношування дитини, годування груддю і навіть при плануванні вагітності.

Здоров’я дитини та алкоголь — несумісні!