Попередити ентеробіоз у дітей неважко

Безымянный

Чи відбувалась у Вас така ситуація, коли спокійна та посидюча дитина раптом змінювалась на комизливе, вередливе, знервоване дитя. Причиною усіх цих змін можуть бути гострики, які викликають захворювання ентеробіоз. Найчастіше ентеробіозом хворіють діти дошкільного та молодшого шкільного віку, оскільки у них менше розвинені гігієнічні навички.

Ентеробіоз часто називають хворобою брудних рук. Зараження ентеробіозом відбувається як безпосередньо від хворої людини, так і через забруднені яйцями гостриків предмети побуту (іграшки, посуд, білизну) та руки (при наявності шкідливої звички гризти нігті, олівці).

Не можна думати, що гострики нешкідливі. Це далеко не так. Вони спричиняють коліт, можуть викликати апендицит, запалення статевих органів у дівчаток.

У хворих на ентеробіоз спостерігається свербіж в області анального отвору, який посилюється у вечірній та нічний час, порушення сну, болі в животі, головний біль, запаморочення, зниження апетиту, плаксивість, дратівливість, «скрежет» зубами. Довготривала інвазія гостриками помітно впливає на фізичний та психічний стан дитини.

Діагностика ентеробіозу нескладна і полягає у дослідженні перианального зскрібка на наявність яєць гостриків. Іноді не відразу вдається виявити інвазію, тому необхідно проводити повторні обстеження (2-3 рази через 1-2 дні). Коли діагноз встановлено, лікар призначає відповідне лікування. Слід пам’ятати, що не варто займатися самолікуванням.

Щоб попередити зараження гостриками необхідно:

  • дотримуватись правил особистої гігієни;
  • ретельно мити руки перед вживання їжі та після відвідування туалету;
  • коротко підстригати нігті, боротися з шкідливими звичками у дітей (гризти нігті, олівці, тощо);
  • вранці та ввечері обов’язково підмивати дитину теплою проточною водою з милом; класти спати дитину у трусиках та міняти їх вранці на чисті;
  • регулярно мити дитячі іграшки;
  • механічно очищувати килими, м’які меблі;
  • проводити регулярне вологе прибирання приміщень.

 

Довідкова інформація. Лабораторіями ДУ «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» на обласному та районному рівнях проводяться дослідження біоматеріалу, грунту, піску, овочів, води питної, стічної, відкритих водойм, змивів на наявність збудників паразитарних захворювань.

За консультацією звертатись за тел. (057) 738 05 15 (бактеріологічна лабораторія,  м. Харків, вул. Самсонівська, 43) та (057) 315 02 63 (відділення організації епідеміологічних досліджень, м. Харків, Помірки).