Про участь у нараді

thumb-zoom

01 листопада, в Краснокутській РДА відбулася нарада під головуванням першого заступника голови РДА Олени Губарєвої щодо ситуації із захворюваністю на гепатит А та дифтерію у Краснокутському районі.

Спільно з представниками КНП «Краснокутська центральна районна лікарня», КПН «Центр первинної медико-санітарної допомоги», ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» Краснокутської міжрайонної філії було обговорено ситуацію із рівнем захворюваності на гепатит А та дифтерію сьогодні. Роз’яснено, що термін «сезонності» захворювання має на увазі не конкретну пору року, а виникнення захворювання у певний період і може бути пов’язано, як з кліматичними умовами, так і з іншими факторами.

Було зазначено, щоб захиститися від гепатиту А важливо проводити перевірки якості питної води, яка використовується закладах освіти. Наголошено на необхідності вживання винятково кип’яченої води, дотримання гігієни рук та тіла, чистоти побутового посуду, вживання тільки якісних продуктів та після їх термічної обробки.

Стосовно захворюваності на дифтерію, головний лікар КНП ЦПМСД Валентина Лісняк повідомила, що випадків захворювань у районі немає, Проте настійно рекомендує проаналізувати щодо кожної окремої людини доцільність проведення щеплення в розрахунку, що вакцинування від дифтерії має проводитися раз у 10 років. Вона зазначила, що єдиний спосіб запобігти хворобі є проведення щеплення. Вакцина (АКДС) у медичних закладах району є в достатній кількості.