Про ситуацію з карантинних інфекцій у світі.

Безымянный

Згідно з інформацією ДУ «Український науково-дослідний протичумний інститут ім. І.І. Мечнікова МОЗ України», у світі реєструються як поодинокі випадки так і спалахи захворювань,  які є небезпечними для здоров’я або навіть життя людини.

Триває спалах Хвороби, спричиненої вірусом Ебола у Демократичній Республіці Конго: з початку спалаху зареєстровано більше 3 тисяч захворілих, показник смерті склав близько 67%. На теперішній час, як і раніше, немає ліцензованої вакцини для захисту від вірусу. За оцінкою ВООЗ – рівень ризику — національний і регіональний є дуже високими, у той час як глобальний – залишається низьким. Також, у країні (провінція Ітурі) було зареєстровано 12 випадків захворювання із симптомами чуми, 3 захворілих померло. Випадку передувала загибель гризунів, в яких було виявлено збудника. Чума є ендемічним захворюванням у даному регіоні.

У Нігерії триває спалах жовтої гарячки. Ризик поширення спалаху на регіональному рівні (за оцінкою ВООЗ) оцінюється як помірний, загальний ризик міжнародного поширення — низький. У країні реалізується 4-х річний (2018-2021р) план з масової профілактичної вакцинації населення. Також у країні продовжує реєструватись спалахова захворюваність на гарячку Ласа – найвища захворюваність реєструється у штатах Едо і Ондо.

У країнах ЄС і сусідніх з ЄС реєструється захворюваність на гарячку Західного Нілу – з червня зареєстровано більш ніж 450 випадків, з них 10% — летальні.

У Іспанії реєструються випадки захворювання на туляремію – загальна кількість хворих, з симптомами схожими на туляремію більш ніж 50 осіб, випадки реєструються в різних госпітальних зонах.

Ризик зараження інфекційними хворобами під час перебування в ендемічних країнах можливо знизити додержуючись певних правил:

  • уникати контактів з захворілими на інфекційні хвороби,
  • не вживати воду,
  • страви та спеції, які придбані у сумнівних місцях,
  • захищати себе та приміщення від комах, використовувати репеленти.

У разі виникнення симптомів захворювання потрібно повідомити свого туристичного гіда та обов’язково звернутись до лікаря.