Всесвітній день боротьби проти раку

Безымянный

Всесвітній день боротьби проти раку, проголошений «Міжнародним союзом з боротьби з онкологічними захворюваннями», відзначається щорічно 4 лютого. Мета цього дня в усьому світі — це підвищення обізнаності людей про рак, як про  найстрашніше і згубне захворювання сучасної цивілізації.

За даними ВООЗ існує більше 100 видів раку, хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла. Від раку щорічно помирають мільйони людей. Більше 60% нових випадків захворювання на рак зареєстровані в країнах Африки, Азії та Центральної і Південної Америки. У цих регіонах зафіксовано 70% всіх випадків смерті від раку.

У всьому світі найбільша кількість чоловіків помирає від раку легенів, шлунку, печінки, ободової і прямої кишки та стравоходу; а найбільша кількість жінок помирає від раку грудей, легенів, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки. У багатьох країнах, що розвиваються, рак шийки матки є найпоширенішим видом раку.

Більше 20% смертей від раку пов’язані із вживанням тютюну.

Одна п’ята частина всіх ракових захворювань у світі розвивається в результаті хронічної інфекції. Так, наприклад, вірус папіломи людини викликає рак шийки матки, а вірус гепатиту B — рак печінки.

Такі види раку,  як рак молочної залози, рак шийки матки та рак товстої і прямої кишки є виліковними у разі їх раннього виявлення та належного лікування.

Відомо, що виникнення 43% ракових захворювань можна було б запобігти, дотримуючись елементарних норм здорової поведінки, таких як: боротьба з курінням, фізична активність; збалансоване та здорове харчування; своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; пильна  увага до власного здоров’я.

Більше 30% випадків смерті від раку можна запобігти, головним чином завдяки утриманню від вживання тютюну, здоровому харчуванню, фізичній активності і помірному вживанню алкоголю. У країнах, що розвиваються, до 20% випадків смерті від раку можна уникнути шляхом імунізації проти вірусу гепатиту В і вірусу папіломи людини.

Активна  профілактика, раннє виявлення та своєчасне лікування раку дає змогу досягти хороших результатів, а в деяких випадках і повного одужання пацієнта.