Як зміцнити імунітет навесні

Безымянны

Після холодної зими наша імунна система потребує підзарядки. Протягом зимового періоду вона старанно боролася із великою кількістю вірусів та нестачею вітамінів. Як результат,  в кінці зими починаються часті застуди, постійна втома, висипання на шкірі, головний біль та поганий сон.       На перший погляд  здається, що зміцнити імунітет дуже просто.  Щоб повернути організм до нормальної життєдіяльності, навесні необхідно звернути особливу увагу на наступне.

Тримайте голову в теплі. Весна — довгоочікувана пора року, та не варто забувати, що у березні весна зазвичай тільки на календарі, тому варто одягатись відповідно до погоди і не спішити ховати зимовий одяг.

Вісім годин на сон. Відпочинок – це також дуже важлива складова здоров’я. Повноцінний сон має тривати 7-8 годин на добу, а спати найкраще у темній та прохолодній кімнаті.

Харчуйтесь повноцінно. У весняний період харчування повинно бути збалансованим та  різноманітним. Не варто пропускати прийоми їжі на сніданок, обід чи вечерю. У раціоні обов’язково мають бути овочі, фрукти, злаки, м’ясо та риба. А от вживання цукру, алкоголю та трансжирів  необхідно  скоротити.

Рух-це життя. Фізична активність також добре захищає нас від різних хвороб. Щодня треба прогулюватись пішки не менш 30 хвилин.

Все добре в міру. Пам’ятайте, що для імунітету необхідні навантаження. Особливо це стосується дітей. Якщо їх кутати, берегти від протягів, обробляти спеціальними засобами кожну іграшку, що впала на підлогу, то імунітет даватиме збій при будь-якій загрозливій ситуації.

Уникайте самолікування. Підриває імунну систему і самолікування, коли, наприклад, звичайну застуду лікуємо антибіотиками і збиваємо температуру. Водночас із серйозними захворюваннями  нерідко відкладаємо візит до лікаря.

Чарівних пігулок не буває. Чи варто пити  різні вітаміни для покращення імунітету? Звичайно, що було б добре випити одну таблетку і забути про всі захворювання, адже це значно легше, аніж вести здоровий спосіб життя. Але якщо систематично дотримуватись викладених рекомендацій, то наша імунна система отримає всі необхідні мікроелементи і без різних аптечних засобів. Також варто пам’ятати, що вітаміни потрібно приймати тільки за рекомендацією лікаря.

І головне,  не забувайте про хороший настрій. Радійте, що холодні дні закінчились, а весняне сонце з кожним днем світить яскравіше, адже тому, хто дивиться на світ із посмішкою, жодні хвороби не страшні!