Як з’ясувати чи інфіковані Ви вірусним гепатитом

gep_07_15

Вірусні гепатити з парентеральним механізмом передачі збудників є актуальною проблемою сучасної медичної науки і практичної медицини усіх країн світу. Це обумовлено їх широким розповсюдженням, високим рівнем захворюваності, вираженим поліморфізмом клінічних проявів, чисельністю шляхів та факторів передачі збудника, а також надзвичайно несприятливими наслідками, до яких може призвести гепатит – формування спектру хронічних уражень печінки, у тому числі цирозу і гепатоцелюлярної карциноми.
Інформація про те як можна заразитися гепатитом стосується кожного із нас, шляхів зараження безліч, перенос вірусу здійснюється з кров’ю або іншими біологічними рідинами хворої людини, потрапляючими безпосередньо до крові здорової людини. Шляхами передачі може бути проведення тату або пірсинг, користування спільними з хворим або носієм інфекції предметами особистої гігієни (манікюрний набір, предмети для гоління), проведення медичних маніпуляцій неякісно обробленими медичними інструментами. Медичні працівники можуть інфікуватися на роботі при травмуванні під час роботи з інфікованою кров’ю.
Діагноз «вірусний гепатит» не є вироком, своєчасна діагностика та початок лікування є запорукою одужання.
На сьогодні визначені наказами МОЗ України групи ризику, які підлягають обстеженню на носійство збудників парентеральних вірусних гепатитів:
— реципієнти крові/тканин;
— пацієнти на гемодіалізі;
— медичні працівники, діяльність яких передбачає проведення процедур, що становлять ризик інфікування (хірурги,травматологи, акушер-гінекологи, лаборанти, маніпуляційні медсестри, стоматологи та інші), а також працівники служб надзвичайних ситуацій в разі поранення гострими інструментами або попадання на слизові оболонки крові, що інфікована вірусами гепатиту;
— пацієнти з підвищеною активністю АЛТ нез’ясованої етіології;
— особи, які споживали/споживають ін’єкційні наркотики;
— особи, які є ВІЛ-позитивними;
— особи, які перебували в закладах позбавлення волі;
— діти, мати яких інфікована вірусом гепатиту;
— особи, які отримали медичну чи стоматологічну допомогу в країнах, де гепатити є поширеними, а інфекційний контроль низький;
— особи у яких є татуювання або пірсинг;
— особи, які мали статевого партнера/побутові контакти з особою, що інфікована гепатитом.
Існує можливість провести обстеження, як за направленням лікаря так і за власним бажанням.
Вірусологічна лабораторія ДУ «Харківський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» має дозвіл та свідоцтво для проведення зазначених досліджень, використовує у своїй роботі сучасні методи (імуноферментний та молекулярно-генетичний), обладнана сучасним та високоточним обладнанням. Фахівці лабораторії мають високу професійну кваліфікацію та значний практичний досвід, що гарантує достовірність та високу якість отриманих результатів.
Тарифи на виконання досліджень затверджені постановою Кабінета Міністрів України від 27.08.2003.№1351.
Для оформлення заяв на проведення досліджень пропонуємо звертатися за адресою: м. Харків, Помірки 70, телефон 315-02-91.