Про лабораторні дослідження в районі виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру у м. Балаклії

Безымянный

27.03.2017 фахівцями Державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проводився відбір проб атмосферного повітря, питної води централізованого водопостачання, ґрунту та виміри радіаційного фону в районі виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру (пожежі на складі боєприпасів) у м. Балаклії.

За результатами проведених лабораторних досліджень атмосферного повітря встановлено перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК) ангідриду сірчистого в 1,5 рази та вуглецю оксиду в 1,3 рази в районі розташування військової частини, де виникла надзвичайна ситуація. Концентрації діоксиду азоту та сажі не перевищували ГДК. Концентрації хімічних речовин в атмосферному повітрі на території житлової забудови в районі Балаклійської загальноосвітньої школи № 6 не перевищували ГДК.

Рівні радіаційного фону на території м. Балаклії, в тому числі в районі військової частини, не перевищують рівнів природного радіаційного фону, характерного для Харківської області (0,3 мкЗв/годину).
Дослідження проб питної води централізованого водопостачання та ґрунту продовжуються.