24-30 квітня 2017 року — Всесвітній тиждень імунізації

Безымянный

З 24 по 30 квітня з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у багатьох країнах світу, у т.ч. в Україні, проводиться Всесвітній тиждень імунізації, метою якого є сприяння більш активному використанню вакцин для захисту людей різного віку від інфекційних хвороб.

Імунізація визнана одним з найуспішніших та економічно ефективних заходів охорони здоров’я. Вона дозволяє щорічно попереджати 2 – 3 мільйони випадків смертей та захищати не тільки від хвороб проти яких є вакцини вже багато років, таких як дифтерія, правець, поліомієліт, кашлюк, кір, але й від пневмоній, ротавірусної та інших інфекцій.

Для нашої країни участь у Всесвітньому тижні імунізації є надзвичайно актуальною, адже з кожним роком рівень охоплення вакцинацією дітей знижується і на сьогодні нижче показників рекомендованих ВООЗ. Причинами цього є недостатній рівень забезпечення імунобіологічними препаратами або їх відсутність, протипокази, відмови батьків.

Вітчизняний календар профілактичних щеплень, затверджений наказом МОЗ України від 16.09.2011 №595 (зі змінами, внесеними наказом МОЗ України від 11.08.2014 №551), включає проведення обов`язкових профілактичних щеплень проти 10 основних інфекцій: туберкульозу, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, кору, краснухи, епідемічного паротиту, гепатиту В та гемофільної інфекції.

Профілактичні щеплення проводяться безкоштовно всім дітям та дорослим, які не мають протипоказань до їх проведення у спеціально обладнаних кабінетах поліклінік закладів охорони здоров`я.

Вакцини для щеплень використовуються тільки зареєстровані та сертифіковані в Україні.

У суспільстві і на теперішній час не стихають суперечки щодо користі або шкоди профілактичних щеплень. Коли люди масово не роблять щеплення, недуги, що стали рідкісними, на зразок дифтерії чи поліомієліту, можуть відновитися.

Пам’ятайте! Щеплення в сотні разів безпечніші, ніж захворювання, від яких вони захищають. Відмова від щеплень робить дітей вразливими до цих недугів, що може призвести до ускладнень для їхнього здоров’я.

Закликаємо відповідально віднестись до проведення вакцинації і застерігаємо від необміркованих кроків щодо відмови від щеплень Вашої дитини!