Селекторна нарада МОЗ України з питань кору

Безымянный

Міністерством охорони здоров’я України проведена селекторна нарада з питань кору під головуванням заступника Міністра з питань європейської інтеграції Сивак О.В. за участю керівників Департаментів/Управлінь охорони здоров’я та державних установ лабораторних центрів МОЗ України.

На нараді були заслухані питання погіршення епідемічної ситуації щодо кору в Україні та активізації епідемічного процесу корової інфекції.

Аналіз захворюваності за підсумками першого кварталу поточного року свідчить про черговий епідемічний підйом захворюваності в окремих регіонах країни. Відсутність реєстрації випадків в деяких областях є свідченням неякісної діагностики кору. Зазначене потребує більш пильної уваги з боку медичних працівників на всіх рівнях надання медичної допомоги.

Окремим блоком обговорені питання щодо виконання плану профілактичних щеплень проти кору та забезпеченості імунобіологічними препаратами, необхідності покращення санітарно-роз’яснювальної роботи серед населення з питань профілактики кору.
Довідково: Аналіз захворюваності на кір у Харківській області свідчить про періодичну циклічність епідемічного процесу.

Роки підйому захворюваності змінюються роками епідемічного спаду. Останній епідемічний підйом захворюваності відмічався у 2014 році, під час якого було зареєстровано 128 випадків (інт. пок. на 100 тис. населення склав 4,69 при середньому по Україні 5,08).

У 2015 році відбулось зниження захворюваності, зареєстровано 1 випадок (інт. пок. склав 0,04 при середньому по Україні 0,24). Захворіла неорганізована дитина віком 4 роки, не щеплена проти кору. У 2016 році та за 4 місяці 2017 року випадки кору на території області не реєструвались.