Про результати лабораторних досліджень води централізованого водопостачання у Харківській області в 2015 році

water_03_02_16

У 2015 році Державною установою «Харківський ОЛЦ ДСЕСУ» проводився моніторинг показників якості та безпеки питної води централізованого водопостачання на території Харківської області.
Всього в м. Харкові та Харківській області за 2015 рік досліджено 8853 проб води за санітарно-хімічними показниками, з яких 14,8% не відповідало вимогам нормативної документації. Найбільша питома вага проб води з відхиленням від вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» зареєстрована у Сахновщинському – 54,2% та Близнюківському районі – 53,6%. Перевищення середнього по області показника (14,8%) – до 37% нестандартних проб, відмічається у Золочівському районі, м. Люботині, Лозівському, Борівському районі, м. Первомайському, Печенізькому, Первомайському, Харківському районі, м. Лозовій, Ізюмському, Краснокутському, Дергачівському, Богодухівському, Шевченківському районі.
У досліджених пробах води виявлені перевищення нормативних показників по каламутності, кольоровості, загальній жорсткості, вмісту заліза, сульфатів, хлоридів, хлороформу, сухого залишку, нітратів, кремнію, амміаку, фтору.
За мікробіологічними показниками досліджено 10951 пробу води централізованого водопостачання, з них у 3,8% виявлені мікроорганізми в кількостях, що перевищують допустимі. Найбільша питома вага проб з відхиленнями (до 23%) зареєстрована у Печенізькому, Борівському, Близнюківському, Сахновщинському районі, м. Лозовій, Лозівському, Богодухівському, Куп’янському, Дворічанському, Первомайському, Кегичівському районі, м. Куп’янську, Чугуївському, Ізюмському, Балаклійському районі, м. Люботині.
У місті Харкові зареєстровано 13,5% проб води комунального водогону, що не відповідали вимогам нормативної документації за санітарно-хімічними показниками, 3,0% проб – за мікробіологічними показниками.