СЕМІНАР З ПИТАНЬ ІНФЕКЦІЙНОГО КОНТРОЛЮ ЗА ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

Презентация1

За підтримку міжнародної організації РАТН в рамках впровадження міжнародного проекту USAID «Challenge TB» 19-20.07.2017 у м. Харкові відбувся семінар «Ефективні заходи інфекційного контролю при туберкульозі на різних рівнях надання медичної допомоги. Новітні практики».

У семінарі взяли участь фахівці фтизіатричних установ області, лікарі центрів первинної медико-санітарної допомоги, фахівці з епідеміології.

Консультанти РАТН Дараган Г.М. та Райхерт І.П. ознайомили учасників з задачами реалізації Глобальної стратегії ВООЗ «Challenge TB», сучасними тенденціями розвитку епідемічного процесу при туберкульозі, компонентами інфекційного контролю, міжнародними та національними стандартами інфекційного контролю за туберкульозом.

Обговорено епідемічну ситуацію, захворюваність на туберкульоз медичних працівників та виконання стандартів інфекційного контролю щодо туберкульозу в області, принципи організації та планування заходів з інфекційного контролю у закладах різних рівнів надання медичної допомоги, підходи до розробки стандартів операційних процедур (СОП).

Проведено практичні заняття щодо оцінки ризику розповсюдження туберкульозу та розробки плану інфекційного контролю для протитуберкульозного закладу і ЦПМСД, оцінки стану вентиляції в приміщеннях ЛПЗ, розрахунку потреби в ультрафіолетових опромінювачах, правил використання засобів індивідуального захисту органів дихання.