Про якість води джерел нецентралізованого водопостачання у Харківській області у І півріччі 2017 року

Безымянный

За 6 місяців 2017 року в м. Харкові та Харківській області досліджено 4125 проб води з джерел нецентралізованого водопостачання за санітарно-хімічними показниками, з яких 50,9% не відповідало вимогам нормативної документації. Перевищення середньообласного показника питомої ваги проб води з відхиленням від вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» зареєстровано у Лозівському, Первомайському, Краснокутському, Близнюківському, Борівському, Нововодолазькому, Чугуївському, Золочівському, Дергачівському, Валківському, Кегичівському, Богодухівському, Ізюмському районах та у містах Люботин, Лозова.

У досліджених пробах води виявлені перевищення нормативних показників по каламутності, кольоровості, загальній жорсткості, окисності, вмісту нітратів, сульфатів, хлоридів, сухого залишку, заліза та аміаку.

За мікробіологічними показниками досліджено 1443 проби води з колодязів та каптажів природних джерел, з них у 30,9% виявлені мікроорганізми в кількостях, що перевищують допустимі. Найбільше проб з відхиленнями від вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 зареєстровано у Балаклійському, Краснокутському, Лозівському, Вовчанському, Золочівському, Первомайському, Ізюмському, Близнюківському районах.

У місті Харкові з каптажів природних джерел досліджено 25 проб води за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками. З них не відповідали нормативним вимогам за санітарно-хімічними показниками 16,0%, за мікробіологічними показниками — 24,0% досліджених проб.

За результатами лабораторних досліджень, проведених у поточному році, було встановлено перевищення нормативних вимог по вмісту нітратів у джерелах, що знаходяться в парку «Юність» (вул. Полтавський шлях, 198), в сел. Олешки, та виявлено мікробне забруднення води (загальні колі форми) в джерелах у Манжосовому яру, сел. Олешки,  по вул. Бучми (права сторона).

Враховуючи високу вірогідність забруднення ґрунтових вод через незахищеність водоносного горизонту, показники якості та безпечності води в колодязях та природних джерелах є вкрай нестабільними. Ось чому населення повинно бути відповідальним за своє здоров’я та не використовувати для питних потреб воду, якість якої не підтверджена лабораторними дослідженнями, і в будь-якому випадку — кип’ятити її перед вживанням.

Дослідження води можливо провести в лабораторіях обласного рівня та лабораторіях філій, контактні телефони яких та адреси розташування зазначені на цьому сайті в розділі  «Структура».