Користь та шкода засмаги.

Презентация1

Засмага — це не лише красиво та корисно, але і досить шкідливо при недотриманні певних правил перебування на сонці.

Сонце є джерелом світла і тепла, світло дозволяє активізувати обмінні процеси в організмі людини, поліпшити кровотворення, підвищити стійкість до стресів та й просто підняти настрій.

Багато людей звикли вважати, що засмагати — це значить зміцнювати своє здоров’я, але все частіше озвучується й така думка, що засмага шкодить здоров’ю людини. Цю теорію підтверджують численні дослідження, які були проведені вченими, що і змушує сумніватися у твердженні, що засмагати корисно. Однак і тут все не так однозначно: є загар, який шкодить здоров’ю, а є і такий, який корисний для людини.

Користь сонячного світла для здоров’я:

  1. Вплив сонячних променів на шкіру в помірних дозах допомагає швидше загоюватися порізам і невеликим ранкам. Деякі шкірні захворювання можуть стати показанням для прийому сонячних ванн, тобто, сонце має певний антибактеріальний ефект (знищує різні бактерії, грибки) та стимулює відновлення клітин організму.
  2. Сонячне світло активує вироблення в організмі вітаміну D. Цей вітамін зміцнює імунітет, відповідає за метаболізм кальцію та зміцнює кісткову тканину.
  3. Під впливом сонця починає більш активно вироблятися гормон серотонін, який відповідає за підвищення настрою, впливає на статеве збудження.

Помічено, що люди, які мешкають в місцевості, де сонячного світла вдосталь цілий рік, мають більш здорову шкіру, більш стійкий імунітет, міцні зуби та  кістки. Люди, які не відчувають нестачі у сонячному світлі завжди веселі, бадьорі та товариські.

Втім, сонячне світло для цих щасливих людей є лише одним з компонентів здорового способу життя. Також відіграє важливу роль велика кількість свіжих фруктів і овочів, м’який клімат, велика кількість вічнозелених рослин, чисте повітря.

В середині минулого століття загар увійшов у моду і люди із засмаглим тілом здаються нам більш привабливими. Тому мільйони людей засмагають на сонці, прагнучи поліпшити свій зовнішній вигляд, а в країнах, де через кліматичні особливості сонячного світла не дуже багато, надзвичайну популярність придбав штучний загар, отриманий в солярії. Але засмага має певну небезпеку для здоров’я:

  1. Тривала дія сонячних променів на шкіру сушить її і прискорює старіння.
  2. Сонячне світло небезпечно для очей. Ультрафіолет здатний привести до розвитку фотокератиту (захворювання рогівки), сонячної ретинопатії і синдрому сухого ока.
  3. Високий ризик розвитку деяких видів раку шкіри (меланоми, базальноклітинного раку).
  4. Засмага — це не що інше, як захисна реакція організму, перша ознака шкідливого впливу сонячних променів на нього. При дуже тривалому перебуванні на сонці цілком легко отримати опіки шкіри.
  5. Високий ризик отримати сонячний або тепловий удар внаслідок порушення терморегуляції тіла і втрати здатності шкірного покриву виконувати захисні функції.

Багато людей переконані у тому, що від шкідливого впливу сонячних променів їх вбережуть сонцезахисні засоби — креми, мазі та ін. Однак такі препарати не здатні захистити від виникнення раку шкіри (меланоми), вони здатні лише пом’якшити дію сонячного світла й попередити (зменшити) опіки. Але використовувати косметичні сонцезахисні засоби все-таки варто, тому що засмага призводить не тільки до меланоми, а й до плоскоклітинного раку, від якого креми і мазі в змозі вберегти.

Таким чином відзначимо, що засмагати не лише можна, а  й необхідно, однак дотримуючись ряду правил, наприклад, не робити цього в розпал дня, захищати шкіру спеціальними засобами, не захоплюватися засмагою, а дотримуватися помірності.