Підступний вірус Коксакі

Презентация1

У засобах масової інформації поширюються дані щодо захворюваності туристів, які відпочивають у Туреччині, хворобою викликаною вірусом Коксакі.

Хвороба, яку за синдромом ураження називають «рука-нога-рот», викликається вірусом Коксакі та найчастіше вражає дітей у віці до 10 років, проте захворіти можуть і дорослі. Вірус Коксакі з сімейства ентеровірусів відноситься до групи РНК вірусів і може спричинювати як легкі форми захворювання, так і гострі паралічі, гепатити, серозні менінгіти, герпетичну ангіну, мієліти, перикардити, міокардити, тощо.

Основним джерелом інфекції є хворі або вірусоносії. Інфекція передається від інфікованої людини до інших людей через поцілунки, обійми, обмін чашками і посудом; кашель, чхання, контакт з фекаліями при зміні підгузника, контакт з рідиною пухирця.

Захворювання розпочинається гостро. Хворі скаржаться на лихоманку, підвищення температури тіла до 39,5 – 40,0º С, головний біль, блювоту, почервоніння горла, появу жовтуватого нальоту на язиці, збільшення лімфатичних вузлів.

Через 2 дні на тілі хворих з’являються характерні висипання (пухирці діаметром 1-2 мм наповнені серозним вмістом) на долонях, підошвах, біля рота, які супроводжуються сильним свербіжем.

Захворювання викликане вірусом Коксакі часто плутають зі звичайною застудою або гострою респіраторною вірусною інфекцією, а появу висипу — з алергічною реакцією.

У людини, яка перехворіла, формується не стійкий імунітет. Ентеровірусів так багато, що завжди є шанс «підчепити» щось новеньке.

Щодо методів профілактики, рекомендується ізоляція хворого у перші 7 – 10 днів з моменту захворювання. Для захисту від хвороби викликаної вірусом Коксакі спеціфічної профілактики немає, проте зменшити ризик зараження і поширення інфекції можна дотримуючись простих правил:

• мити руки з милом після відвідування громадських місць, зміни підгузників, перед приготуванням та вживанням їжі;

• не торкатися до очей, носа, рота немитими руками;

• уникати близьких контактів (поцілунків, обійм, обміну чашками, посудою) з хворими людьми.

У випадку виявлення перших ознак захворювання необхідно звернутись до лікаря.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх дітей!