Про випадок сказу

rgzhehi3mrfz

У Основ’янському районі м. Харкова зареєстровано випадок сказу у свійської кішки.

Коли тварина захворіла, власниця надавала їй допомогу та була укушена за палець. Ще два члени родини, в тому числі дитина, також контактували з кішкою, та отримали ослинення рук. Постраждалим було призначено та розпочато курс профілактичних щеплень проти сказу.

На 15.08.2017 в області зареєстровано 41 випадок сказу тварин. Харківським філіалом «Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи» діагноз лабораторно встановлено у 18 котів, 13 собак, 5 лисиць, 3 єнотів, корови та бобра. Від тварин хворих на сказ в цьому році постраждали 78 жителів Харківської області. Взагалі у лікувально – профілактичні заклади міста та районів області по антирабічну допомогу звернулись 2225 постраждалих, з яких за наявності показань 304 особи (13,7%) отримали призначення на антирабічне лікування.

Попереджаємо, що треба дотримуватись певних правил поведінки при спілкуванні як з невідомими так і з відомими та власними тваринами. Особливо треба бути обережними при перебуванні на природі, коли існує ризик «небажаного контакту» з мешканцями лісу ( лисиці, єнотоподібні собаки та інші), які є природним резервуаром вірусу сказу.

Якщо Ви отримали ушкодження від будь якої тварини, щоб не захворіти на сказ необхідно:
— ретельно промити місце ураження водою з милом, обробити йодом та негайно звернутися до лікаря-рабіолога;
— при ушкодженнях, нанесених відомими тваринами, за ними потрібно встановити ветеринарне спостереження;
— якщо тварина загинула, ветеринарний лікар направляє її труп для лабораторного дослідження на наявність вірусу сказу;
— якщо ветеринарне спостереження за твариною неможливе або ушкодження нанесла дика хижа тварина чи кажан, лікар-рабіолог призначає антирабічне лікування.

Нагадаємо, що попередній випадок сказу тварини у м. Харкові було зареєстровано у березні поточного року у Новобаварському районі міста, коли на сказ також захворів кіт.