Про реєстрацію завізного випадку малярії у м. Харкові

Безымянный

15 серпня 2017 року у м. Харкові зареєстровано завізний випадок малярії у іноземного громадянина, який перебував з приватним візитом у місті Лагос Федеративної Республіки Нігерія.

При проведенні епідеміологічного розслідування встановлено: у хворого з 08.08.2017 з`явились скарги на підвищення температури тіла до 38,0оС, слабкість, головний біль. За медичною допомогою не звертався, лікувався самостійно.
Вперше звернувся за медичною допомогою 15.08.2017 до швидкої медичної допомоги, госпіталізований до Комунального закладу охорони здоров`я Обласна клінічна інфекційна лікарня, де у ході клінічного обстеження встановлено діагноз малярія, середньої важкості.

В осередку, за місцем проживання хворого, проведено епідеміологічне розслідування та комплекс протиепідемічних заходів.

Довідкова інформація. За поточний період 2017 року в Харківській області зареєстровано 4 випадки малярії, останній у червні місяці. Серед захворілих 2 мешканці області, які перебували в країнах Африканського континенту. Індивідуальну хіміопрофілактику малярії перед виїздом не проводили.

Пам`ятайте! Якщо Ви плануєте відвідати країни з тропічним та субтропічним кліматом, де поширена малярія, Вам необхідно пройти курс хіміопрофілактики (за призначенням лікаря). Профілактичних щеплень проти малярій не має. Для персонального захисту ефективні закритий одяг та репеленти.

Подорожуйте та будьте здорові!