Держсанепідслужба пропонує обов’язково вакцинувати осіб груп ризику від грипу

grup_risk_19_02_16

Т.в.о. Голови Держсанепідслужби, державного санітарного лікаря України Святослав Протас своїм розпорядженням запропонував органам виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям щепити від грипу щонайменше 75 % осіб медичного та епідемічного ризику впродовж 2016 рокуТака необхідність викликана епідемією грипу та гострих респіраторних інфекцій у нинішньому епідемічному сезоні та великою кількістю смертей внаслідок ускладнення хвороби.
«Таке рішення було прийнято щоб забезпечити благополучну епідемічну ситуацію в Україні, попередити підйом захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції та виникнення епідемії в наступному сезоні, – зазначає Святослав Протас. – З початку нинішнього епідсезону ситуація із вакцинацією катастрофічна, проти грипу щеплено лише 0,32% від загальної кількості населення. Притому, що в країнах Європейського регіону цей показник в сотні разів вищий».

Зазвичай епідемічний сезон грипу та ГРІ триває до квітня. Тому, щоб уникнути захворювання ще в нинішньому сезоні не пізно провести щеплення від грипу навіть зараз.
У документі зазначено, що у разі необґрунтованої відмови від щеплення, окремих категорій працівників, які належать до груп ризику, можуть навіть не допускати до роботи.
Нагадаємо, наприкінці січня епідемію було зафіксовано у 15 регіонах України, зокрема на територіях Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей.
З початку епідемічного сезону за оперативними даними зареєстровано 313 лабораторно підтверджених летальних випадки від грипу, з них 5 дітей віком до 17 років (у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській та Полтавській областях) та 2 вагітних (у Запорізькій та Кіровоградській областях). Найбільша кількість летальних випадків в Одеській області – 40 випадків, місті Києві – 37, в областях Черкаській – 22, Донецькій – 24, Львівській – 18.

З сайту ДСЕСУ