В Україні запустили професійний сервіс з надання допомоги тим, хто хоче кинути курити.

Презентация1

Сервіс складається з «гарячої» телефонної лінії та веб-сайту. «Гаряча» телефонна лінія 0-800-50-55-60 безкоштовна для дзвінків зі стаціонарних та мобільних телефонів з території України.

На веб-сайті www.stopsmoking.org.ua є інформація щодо відмови від куріння, яка може стати у нагоді як курцям, так і їхнім близьким. Також на сайті можна отримати консультацію, поставивши запитання через онлайн-чат або надіславши запит через електронну пошту. На сьогодні сервіс працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 15:00.

Подібні сервіси працюють у багатьох країнах по усьому світу та вже довели свою ефективність. Національна безкоштовна «гаряча» лінія – один із трьох всесвітньо визнаних підходів до надання послуг у відмові від куріння, який рекомендовано ВООЗ. За умови достатніх потужностей та належного фінансування «гаряча» лінія дозволяє охопити до 60% усіх курців щорічно, адже вона є доступною для усього населення країни.

Вкрай важливо надати їм професійну допомогу та підтримку для того, щоб кожен курець міг досягти успіху та кинути курити назавжди.

Сервіс було розроблено в межах ініціативи, яка впроваджується громадською організацією «Життя» в рамках спільного проекту Міністерства охорони здоров’я України та Бюро ВООЗ, за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва «Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».

За результатами загальноукраїнського опитування курців, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у вересні-жовтні минулого року, 77% українських курців вважають створення сервісу з надання допомоги у припиненні куріння потрібним, 70% українських курців вже робили хоча б одну серйозну спробу кинути курити і ще приблизно стільки ж хочуть кинути курити.

Відмова від куріння має позитивне значення, як для самого курця, так і для суспільства загалом. Покращення здоров’я свого та своїх рідних, заощадження коштів, турбота про тих, хто оточує – ось далеко неповний перелік переваг, які отримує кожен курець після того, як кинув курити. Держава ж отримує переваги у вигляді заощаджень на лікування хвороб, викликаних курінням, та кращу продуктивність праці своїх громадян.

На жаль, відсоток тих, хто може самостійно кинути курити, малий. А звернувшись на створений сервіс, шанси успішно кинути курити суттєво зростуть.