Селекторна нарада МОЗ України з питань кору

polio_14_04_16

У зв’язку зі спалахом кору в країні та за результатами засідання оперативного штабу МОЗ України з реагування на ситуацію з поширення кору в Україні Міністерством охорони здоров’я України 13.09.2017 проведена селекторна нарада за участю керівників Департаментів/Управлінь охорони здоров’я та державних установ лабораторних центрів МОЗ України.

На нараді були заслухані питання погіршення епідемічної ситуації щодо кору в Україні, необхідності проведення імунізації та покращення санітарно-роз’яснювальної роботи серед населення з питань профілактики кору.

Обговорено План заходів Міністерства охорони здоров’я України щодо організації підготовки та проведення додаткових заходів з імунізації населення проти кору, який затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 11.09.2017 №1082 «Про проведення заходів щодо імунізації населення проти кору в Україні».

Довідково: За 8 місяців поточного року у Харківській області зареєстровано 5 випадків кору (3 дітей та 2 дорослих), з них 4 – мешканці м. Харкова та 1 – Харківського району. Серед захворілих 2 особи ромської національності (сімейний осередок). Двоє захворілих на мають щеплень проти кору. Випадки кору серед вагітних та летальні випадки не реєструвались.

Єдиним ефективним засобом профілактики кору та запобігання ускладнень є вакцинація. При правильній вакцинації імунітет виробляється у 95,0% вакцинованих на 21-28 день після введення вакцини. За даним КЗОЗ Обласна дитяча інфекційна клінічна лікарня на поточний час Харківська область забезпечена достатньою кількістю вакцини (комбінована вакцина «PRIORIX™» виробництва GlaxoSmithKline, Бельгія для профілактики кору, епідпаротиту та краснухи). Перенесене захворювання на кір, епідемічний паротит чи краснуху не є протипоказаннями до щеплення.

Зробіть правильний вибір для захисту здоров’я своєї дитини!