У регіонах стартував Проект із профілактики неінфекційних хвороб

no_inf_16_02_16

Проблема збільшення кількості хворих на неінфекційні хвороби є проблемою світового масштабу. Для України це болюче питання, адже серцево-судинні захворювання, онкологія, цукровий діабет, хронічні ураження органів дихання є причиною смертей майже 90% громадян. Всесвітня організація охорони здоров`я наполягає на системній роботі з профілактики неінфекційних захворювань, оскільки в Україні вони досягли масштабу епідемії. Ці хвороби передусім пов’язані зі «стилем життя» – куріння, зловживання алкоголем, недостатність фізичної активності і нездорове харчування.
Проект, спрямований на упередження неінфекційних хвороб і зміну ставлення до власного здоров`я вже розпочав роботу у Полтавській та Харківській, які в числі інших визначені пілотними регіонами.«Як відомо, неінфекційні захворювання – вбивці №1 в Україні.

Тому діяльність Проекту сфокусовано на посиленні заходів з профілактики саме цих хвороб, – повідомила керівник Проекту Джеррі Маквіні. – Є перевірені досвідом дії, що яскраво продемонстрували зниження смертності та захворюваності. Їх спільно з МОЗ та МОН України за підтримки Швейцарської Конфедерації ми починаємо впроваджувати в низці областей в Україні: Полтавській, Харківській, Дніпропетровській, Вінницькій, Львівській, Івано-Франківській, областях та м. Києві. Протягом березня-травня поточного року маємо виконати усі пункти плану впровадження Проекту».

В ході реалізації Проекту планується, зокрема, зміцнити потенціал фахівців в частині використання інструментів електронної системи охорони здоров’я, аби покращити доступність якісних послуг для всіх громадян. Важлива складова проекту – розповсюдження інформації про фактори ризику неінфекційних захворювань та їхні наслідки. Особлива увага буде приділятися профілактиці та просвітницькій діяльності в школах, оскільки шкідливі звички і нездоровий спосіб життя набуваються в основному в підлітковому віці. Метою реалізації Проекту є зниження показників смертності та захворюваності на неінфекційні хвороби.

Довідково

Проект «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» впроваджується за підтримки ВООЗ та ШАРС у 7 пілотних областях – Полтавській, Львівській, Івано-Франківській, Харківській, Вінницькій, Дніпропетровській і місті Київ. Ключові завдання, які перебуватимуть у центрі уваги, наступні:

1. Зміцнення лідерства, керівництва, політики та міжгалузевої взаємодії і партнерства з метою підтримки і прискорення реагування країни для запобігання та контролю серцево-судинних захворювань (СЗЗ) на регіональному та національному рівнях в Україні;

2. Зміцнення заходів профілактики НІЗ в клінічних і громадських умовах шляхом інтеграції мінімально необхідних заходів профілактики ССЗ у сфері послуг первинної медичної допомоги;

3. Зниження рівня ризикової поведінки, яка впливає на смертність і захворюваність внаслідок НІЗ за допомогою комплексних втручань на базі громад щодо множинних факторів ризику, з наголосом на скорочення споживання тютюну, шкідливого вживання алкоголю, зниження споживання солі і поліпшення якості жирів, а також збільшення фізичної активності;

4. Зміцнення епіднагляду, моніторингу та оцінки НІЗ за допомогою орієнтованої на пацієнта комплексної інформаційної системи охорони здоров’я.
Прес-служба МОЗ України