Про організацію роботи по виявленню контактних з хворими на туберкульоз

image-0-02-04-f383199ce77bcd997235a30677e7c93dd39aadf004926e586028470b4eb6c683-V

В рамках реалізації проекту «Challenge TB» міжнародною організацією РАТН, яка з 2001 року надає технічну допомогу Україні у боротьбі з туберкульозом, 19-20.09.2017 проведено круглий стіл на тему «Організація роботи з особами, які мали контакт з хворими на туберкульоз».

У заході прийняли участь завідувач Центру контролю за соціально небезпечними інфекціями Центру Громадського здоров’я МОЗ України Терлеєва Я.С., куратори проекту «Challenge TB» Іваненко Т.В. та Жеребко Н.М., науковці з Київського МНУ ім. О.О. Богомольця, фахівці з епідеміології, фтизіатрії та сімейної медицини з пілотних областей (Львівська, Миколаївська, Полтавська, Харківська), в яких опрацьовувалися моделі роботи з особами, які мали контакт з хворими на туберкульоз.

В ході круглого столу розглянуто систему виявлення, обстеження, спостереження та лікування осіб, контактних з хворими на туберкульоз, обговорено рекомендації, які запропоновано ВООЗ, стан організації виявлення, обстеження, спостереження та лікування  контактних осіб  у пілотних областях, практичні підходи до успішного розслідування контактів.

Від кожної області було представлено проект алгоритму роботи по виявленню осіб, які мали контакт з хворими на туберкульоз, з розподілом функцій між  фахівцями загально-лікувальної та фтизіатричної мережі, обласних лабораторних центрів МОЗ України.

За результатами обговорення відпрацьовано Алгоритм та Рекомендації щодо організації роботи з особами, які мали контакт з хворими на туберкульоз. Зазначені документи направлено до Центру Громадського здоров’я для організації подальшого обговорення з фахівцями в інших областях та громадськістю.