Заключна інформація про спалах інфекційних захворювань

Безымянный

Станом на 21.09.2017 нових випадків захворювань серед працівників бурової установки №25 Хрестищенського відділення бурових робіт філії бурової установи «Укрбургаз» Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування» не зареєстровано.

Всі захворілі закінчили лікування та виписані у задовільному стані. У 9 хворих з 10 лабораторно підтверджено діагноз сальмонельозної інфекції, виділена Salmonella Еnteritidis. Одному хворому встановлено діагноз сальмонельоз клінічно та епідеміологічно.

Бактеріологічною лабораторією відділу дослідження біологічних факторів державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» культури сальмонел виділених від 8 хворих та з 2 змивів з об’єктів зовнішнього середовища ідентифіковані та підтверджені, мають ідентичні культуральні, біохімічні та серологічні властивості.

Спалах локалізовано у межах інкубаційного періоду.

Причиною виникнення спалаху було вживання недоброякісних харчових продуктів у вагоні–їдальні відділення виробничо-соціального забезпечення і торгівлі філії бурової установи «Укрбургаз» Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування». Обставинами, що сприяли виникненню спалаху – недотримання технології приготування та зберігання готових страв, порушення санітарно-гігієнічного режиму.

Протиепідемічні заходи завершені.