Побутовий пил. Бруд чи небезпека?

1

Досить часто ми легковажно ставимося до пилу, який накопичується у приміщеннях та відносимо його до елементарного бруду. Проте, побутовий пил – це не просто бруд. У склад побутового пилу входять: бібліотечний пил, фрагменти пір’я птахів, вовни, лупи тварин, волосся та епідерміс людини, спори пліснявих грибів, рештки комах та ін.

Будь — який побутовий пил є комплексом алергенів. Але, «головним побутовим алергеном» є кліщі домашнього пилу. У кишківнику пилових кліщів виробляються речовини, які є причиною виникнення алергічних реакцій та можуть викликати у людини бронхіальну астму, нейродерміти, алергічні ринокон’юктивіти, екземи.

Разом з пиловими кліщами існують інші групи кліщів: пухоїди (зберігаються у пір’яних подушках) та кліщі амбарно-зернового комплексу (зберігаються у крупах, борошні). Продукти життєдіяльності цих кліщів також можуть викликати алергічні захворювання.

Кліщі домашнього пилу легко перезимовують у неопалюваних приміщеннях і дають різке збільшення чисельності, коли ці приміщення прогріваються. У ці ж періоди відмічається загострення ряду хронічних алергічних захворювань.

Щоб не допустити розмноження пилових кліщів необхідно:

— проводити щоденне вологе прибирання приміщень;

— регулярно протирати вологою ганчіркою книжки;

— періодично чистити пір’яні подушки, прожарювати їх на сонці та виморожувати на морозі;

— контролювати вологість повітря у приміщеннях та не допускати її підвищення.

Ефективно на знищення кліщів діє пар, тому деякі речі можна пропарювати, прасувати або кип’ятити.

Отже, дотримання елементарних правил утримання приміщень дозволить зменшити ризик виникнення алергічних реакцій та захворювань.