Про епідемічну ситуацію з туберкульозу в Харківській області

asdasd

Незважаючи на стабілізацію протягом останніх років показників захворюваності епідемічна ситуація з туберкульозу в Харківській області залишається напруженою.

Щороку в області реєструється понад 1000 нових випадків, за 8 місяців 2017 року відмічається  зростання захворюваності  на 6,2%. Вперше встановлено діагноз 724 хворим, 60,5% з них виділяли збудник у навколишнє середовище.

Зростання захворюваності відмічається у 12 районах області та м. Харкові.

Серед захворілих 4,4% складають діти 0-17 років. Виявлено 32 хворих проти 15 випадків за аналогічний період 2016 року.

Сьогодні туберкульоз став найбільш агресивним, розповсюджені форми захворювання можуть розвинутись за короткий час, реєструється туберкульоз, викликаний нечутливим до протитуберкульозних препаратів збудником. Несвоєчасно виявлене захворювання важче піддається лікуванню та призводить до незворотних змін в уражених органах.

Спочатку захворювання має «прихований перебіг». На ранніх стадіях туберкульоз можливо виявити тільки при проведенні профілактичного флюорографічого та рентгенологічного обстеження, а у дітей — туберкулінодіагностики. Проте понад 40% хворих виявляється при зверненні за медичною допомогою при наявності вираженої клінічної картини, а не під час проведення профілактичних оглядів. За 8 місяців 2017 року на флюорографічні огляди залучено 42,1% дорослого населення, у 14 районах та м. Харкові погіршено показники охоплення населення флюорооглядами у порівняні з минулим роком.

При проведенні епідрозслідувань в осередках туберкульозу, взятих на облік у 2017 році, фахівцями ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» та фтизіатричної служби виявлено 4323 особи, які були у контакті з хворим та могли інфікуватися від нього. При обстежені  контактних осіб у 18 встановлено діагноз туберкульозу. Іншим контактним особам при наявності показань призначено профілактичне лікування.

Пам’ятайте, що турбота про своє здоров’я  та близьких  дозволить уникнути захворювання на туберкульоз. Обстеження та лікування туберкульозу в Україні безкоштовне згідно з діючим законодавством.

Туберкульоз виліковний! Повне одужання можливе  при умові раннього виявлення захворювання, суворого дотримання режиму лікування та здорового способу життя.