Всесвітній день боротьби зі сказом

Безымянный

З 2007 року щорічно 28 вересня відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом.

Людство з давніх часів зіштовхувалось з проблемами, які були невирішальними – укус захворілою на сказ твариною ніс смертельну загрозу, від якої не було можливості захиститись. Але завдяки  видатному французькому вченому Луї Пастеру наприкінці ХІХ сторіччя з’явилась вакцина, яка і на сьогодні рятує життя людям, постраждалим  від тварин.

Перше щеплення було зроблено хлопчику у 1885 році. Його покусав скажений собака. Відтоді саме антирабічні щеплення стали основною запобіжною мірою при цьому смертельно небезпечному захворюванні.

У Харкові Медичне товариство відкрило бактеріологічну станцію та пункт для надання допомоги укушеним скаженими тваринами у 1887році. З цього часу і надається антирабічна допомога мешканцям нашої області.

Нажаль на сьогодні, все одно щорічно в світі від сказу помирають десятки тисяч осіб, великий відсоток постраждалих від тварин підозрілих на сказ – це діти. Найбільш високий відсоток смертей від сказу реєструється в Азії та Африці.

У Харківській області звертаються за медичною допомогою більше 4 тисяч постраждалих від тварин, 16-18% з яких потребують профілактичного антирабічного лікування.

За 8 місяців 2017 року за даними Харківського філіалу «Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи» зареєстровано 52 випадки сказу тварин проти 49 випадків за аналогічний період минулого року. Серед захворілих тварин основний відсоток складають коти  — 44,2 % (23).

За цей період за медичною допомогою з приводу ушкоджень нанесених тваринами звернулось 2788 осіб проти 2718 у 2016 році. Антирабічні щеплення призначено 412 постраждалим.

Нагадаємо, що при захворюванні на сказ смерть наступає у 100% випадків. Але фатальних наслідків контактів з тваринами, які можуть стати причиною захворювання людини, можна уникнути — своєчасно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою та отримати курс щеплень від сказу.