Про роботу з попередження захворювання на туберкульоз серед контактних осіб

alskdjsakljdlsajla

За підтримки проекту міжнародної організації РАТН «Challenge TB/Виклик туберкульозу» в Харківській області відпрацьовувалась модель організації роботи з особами, що мали контакт з хворими на туберкульоз.

Розроблено та впроваджується в роботу алгоритм  по виявленню  та спостереженню за контактними особами  з розподілом функцій між фахівцями ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України», фтизіатричної служби та центрів первинної медико-санітарної допомоги

За матеріалами спостережень ВООЗ особи, які мали навіть епізодичні контакти з хворими на туберкульоз, складають групу підвищеного ризику захворювання на цю інфекцію. Враховуючи, що захворювання може розвинутися й через декілька років після контакту, приділяється особлива увага роботі по виявленню якомога ширшого кола осіб, що контактували з хворим на туберкульоз, та проведенню за ними медичного спостереження.

У поточному році в Харківській області при епідрозслідуванні випадків туберкульозу виявлено 4323 контактних особи. У 18-ти з них після проведення обстеження діагностовано туберкульоз. За іншими контактними особами встановлено динамічне медичне спостереження, а при наявності показань призначено профілактичне лікування.

Для надання практичної допомоги 29.09.2017 фахівцями ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» та КЗОЗ «ОПТД №1» проведено візит до лікувально-профілактичних закладів Зміївського району, які приймають участь у пілотному проекті. За 9 місяців 2017 року серед мешканців Зміївського району виявлено 45 хворих на туберкульоз, 23 з них виділяли збудника у навколишнє середовище.

В ході візиту уточнено коло контактних по нових випадках захворювання, оцінено повноту їх залучення на обстеження та організацію профілактичного лікування зазначених осіб за місцем мешкання.