Про реєстрацію випадку дирофіляріозу у м. Харкові

laksjdkasjdasjlasjasidaj

29 вересня 2017 року у м. Харкові зареєстровано випадок дирофіляріозу.

При проведенні епідеміологічного розслідування встановлено: хвора 27.09.2017 звернулася за медичною допомогою до лікаря хірурга КЗОЗ «Харківська міська поліклініка №6» зі скаргами на наявність припухлості в області лівого плеча, яка перемістилася із лівого передпліччя. У ході медичного дообстеження та хірургічного втручання, хворій встановлено діагноз дирофіляріоз, що підтверджено результатами лабораторних досліджень, проведених фахівцями ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України».

В осередку, за місцем проживання хворої, проведено епідеміологічне розслідування та ентомологічне обстеження, запроваджено комплекс протиепідемічних заходів.

Довідкова інформація. У Харківській області захворювання на дирофіляріоз реєструються щорічно (від 3 до 14 випадків). Дирофіляріоз це природно —  осередковий трансмісивний гельмінтоз, який передається людині через укуси кровосисних комах, здебільшого комарів. Джерелом інфекції є уражені дирофіляріями собаки, кішки та ін. хижаки. Збудником захворювання є дирофілярії — тонкі ниткоподібні круглі гельмінти білого кольору. Відомо близько 20 видів дирофілярій. На території України випадки дирофіляріозу у людей пов’язані з паразитуванням виду D. repens, який викликає підшкірну та очну форми захворювання. В організм людини потрапляють личинки паразита, які повільно ростуть, досягаючи значних розмірів (до 30 см).

Пам`ятайте! Щоб попередити зараження дирофіляріозом необхідно:

— стежити за станом здоров’я домашніх тварин та проводити їм профілактичне лікування;

— обмежувати прогулянки тварин у вечірній час у місцях з великою чисельністю комарів;

— проводити засітчування вікон та дверей від зальоту комарів;

— знищувати комарів у місцях виплоду та помешканнях;

— використовувати репеленти для  індивідуального захисту від нападу комарів.