Про реєстрацію завізного випадку малярії

aslkdjasoidjasj

03 жовтня 2017 року в Ізюмському районі Харківської області зареєстровано завізний випадок малярії у громадянина України, який перебував як приватний турист у Сьєрра – Леоне. Виїжджав самостійно, без оформлення візиту через туристичну фірму. Профілактичного лікування перед поїздкою не проводив.

При проведенні епідеміологічного розслідування встановлено: у хворого  01.10.2017 з`явились скарги на підвищення температури тіла до 39,5 0С з якими він звернувся до швидкої медичної допомоги. У цей же день госпіталізований до інфекційного відділення Комунального закладу охорони здоров’я «Ізюмська центральна лікарня» з діагнозом лихоманка неясного ґенезу. При лабораторному обстеженні встановлено діагноз малярія. Хворий переведений для подальшого лікування до Комунального закладу охорони здоров`я Обласна клінічна інфекційна лікарня.

В осередку, за місцем проживання хворого, фахівцями ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» проведено епідеміологічне розслідування та запроваджено комплекс протиепідемічних заходів.

Довідкова інформація. За поточний період 2017 року в Харківській області зареєстровано 7-й випадок малярії. Серед захворілих 3 мешканці області, які перебували в країнах Африканського континенту.

Малярія – інфекційна хвороба, збудником якої є плазмодії малярії, що передаються від хворої людини через укуси малярійних комарів. Хвороба дуже поширена в країнах з тропічним кліматом, проходить із загальним нездужанням, нападами ознобу, підвищенням температури тіла, порушеннями різних органів та систем організму. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у Світі щорічно реєструється більше 500 випадків малярії, 90% з яких припадає на країни Африканського континенту.

Нагадуємо! Якщо Ви плануєте з будь – якою метою відвідати країни з тропічним та субтропічним кліматом, де поширена малярія, Вам необхідно пройти курс профілактичного лікування (хіміопрофілактики). Профілактичних щеплень проти малярій не існує. Якщо після відвідування країни з тропічним кліматом у Вас виникла лихоманка, з’явились головний біль, біль у м’язах чи інші симптоми, негайно звертайтесь до лікаря! Обов’язково повідомте яку країну Ви відвідували та коли!