Про небезпеку спалювання листя

Безымянный

Спалювання листя  несе велику небезпеку і насамперед в медичному розумінні. Проте щороку навесні та з наближенням  осені, починається справжній «пекельний» бум: горить листя на     прибудинкових територіях житлово-комунальних господарств, приватного сектору, уздовж доріг і навіть на узбіччях вулиць.

Листя – це колосальний фільтр, який очищуючи повітря від забруднення, на жаль згодом перетворюється в резервуар  накопичення токсичних речовин, в т.ч. важких металів. Кожен кілограм сухого листя в промислових зонах за вегетативний період накопичує в середньому 100 мг сполук сірки, 25 мг хлористого водню,  6 мг алюмінію, 20 мг свинцю, 150 мг титану. При спалюванні листя, гілля, сухої трави в атмосферне повітря виділяються шкідливі речовини, концентрація яких у такому диму величезна. Одна тонна тліючого листя виділяє понад 30 кілограмів оксиду вуглецю (угарний газ), який легко зв’язується з гемоглобіном крові і блокує доставку кисню до тканин організму.

Разом з листям горить і сміття, наприклад, тільки «завдяки» поліетиленовому пакету, який горить, в повітря надходить до 70 різноманітних хімічних сполук, в тому числі канцерогенні речовини, які знижують імунітет людини, посилюють перебіг хронічних і серцево-судинних захворювань, вражають дихальні шляхи, сприяють розвитку онкологічних та алергічних захворювань. Ці речовини у повітрі особливо відчувають люди, які хворіють бронхітом, бронхіальною астмою, ринітом чи тонзилітом, жінки не мають можливості забезпечити перебування немовлят та малюків на свіжому повітрі, тощо.

Такі нормативні документи,  як Державні санітарні норми та правила  «Утримання територій населених місць» від 17.03.2011  N 145  та Правила благоустрою території міста Харкова  від 16.11.2011 № 504/11, категорично забороняють спалювання листя на території житлової забудови, в скверах і парках. Його необхідно вивозити на спеціально відведені ділянки для компостування або на звалище.

Закликаємо мешканців приватних будинків, керівників та працівників підприємств з експлуатації житлового фонду, інших відповідальних осіб та громадян не палити листя, гілля, сміття, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу, в якому живемо ми всі, наші діти та онуки.