Зооентомологічні обстеження у вересні 2017 року.

Презентация1

З метою оцінки розповсюдження природно-вогнищевих інфекцій — захворювань, що передаються від тварин до людини, ентомологом лабораторії особливо небезпечних інфекцій відділу дослідження біологічних факторів ДУ «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» з 5 по 7 вересня 2017 року проведено обстеження Балаклійського району в околицях с. Крейдянка.

Обстежені бір та берег річки Балаклійка шляхом встановлення 400 пасток, відловлено 36 дрібних ссавців, які були досліджені на туляремію, лептоспіроз, ієрсиніоз, еризипелоїд, лістеріоз тощо. Отримано 7 позитивних результатів на лептоспіроз (19,4% заражених).

В зв’язку з реєстрацією захворювання у мешканця м. Богодухів на лептоспіроз, з 13 по 14 вересня 2017 року проведено обстеження Богодухівського району в околицях с. Лозова у місці ймовірного зараження.

Обстежені вільшаник та берег ставка шляхом встановлення 200 пасток, відловлено 30 дрібних ссавців, які були досліджені на лептоспіроз. Отримано 1 позитивний результат (3,3% заражених).

В зв’язку з цим, нагадуємо про необхідність дотримання правил поведінки при відпочинку на природі з метою профілактики природно-вогнищевих інфекцій:

 не вживати воду з відкритих водоймищ;

 продукти харчування повинні зберігатися у недоступній для дрібних ссавців тарі;

 не заходити у воду при наявності на тілі відкритих ран;

 купатися тільки у відведених для цього місцях;

 уникати контактів з дрібними ссавцями;

 перед заходом у ліс бажано обробити поверхню тіла аерозолем-репелентом для відлякування кліщів;

 одяг повинен якомога ретельніше захищати відкриті ділянки тіла;

 для своєчасного виявлення кліщів, що присмокталися, необхідно кожні дві години при перебуванні в лісі та при виході з нього проводити само- і взаємоогляди;

 якщо виникла підозра на зараження природно-вогнищевими інфекціями необхідно негайно звернутися до медичної установи за допомогою.

Лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» єдина в області державна установа, яка на високому професійному рівні проводить дослідження на природно-вогнищеві інфекції та несе відповідальність за їх достовірність.

Лабораторія ОНІ знаходится за адресою: м. Харків, Помірки, тел 315-01-20.
Ми будемо раді вам допомогти.