Заключна інформація про спалах інфекційних захворювань

Безымянный

Станом на 02.11.2017 нових випадків захворювань серед мешканців смт. Вільшани та Пересічне Дергачівського району не зареєстровано.

Всі захворілі закінчили лікування та виписані з діагнозом сальмонельоз. У 8 хворих з 11 діагноз підтверджено лабораторно, 3 хворим діагноз встановлено на підставі клініко-епідеміологічних даних.

Медичне спостереження за контактними закінчено, здорові. Спалах локалізовано у межах інкубаційного періоду. Встановлено джерело інфекції – працівник приватного кафе «Тандем», при обстеженні виявлена Salmonella Еnteritidis.

За результатами бактеріологічних досліджень збудник Salmonella Enteritidis виділено, ідентифіковано та підтверджено у 6 хворих та 7 пробах харчових продуктів, які вживали захворілі.

Причиною виникнення спалаху було вживання недоброякісних харчових продуктів, обставини, що сприяли виникненню спалаху – порушення технології приготування страв, недотримання температурного режиму, товарного сусідства та термінів зберігання і реалізації готових страв, порушення термінів проходження медичних оглядів та недотримання правил особистої гігієни працівниками кафе.

Протиепідемічні заходи завершені.