Селекторна нарада МОЗ України з питань імунізації населення проти кору в Україні

IMG-2203868ea3b1c0b613684b5018f2b7bc-V

Нарада проведена Міністерством охорони здоров’я України за участю керівників Департаментів/Управлінь охорони здоров’я та державних установ лабораторних центрів МОЗ України.

На нараді обговорено хід виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України від 11.09.2017 №1082 «Про проведення заходів щодо імунізації населення проти кору в Україні» та заслухані питання:

1. Епідемічна ситуація щодо кору в регіонах, динаміка захворюваності.

2. Виконання плану щеплень проти кору визначених вікових груп.

3. Кількість відмов та протипоказання для проведення щеплень.

4. Лабораторна діагностика кору та інші проблемні питання.

Довідково: Станом на 08.11.2017 в Харківській області зареєстровано 7 випадків кору, у т.ч. 5 по м. Харкову та по 1 у Харківському та Лозівському районах. Серед захворілих 4 особи ромської національності (сімейне вогнище), які не мають щеплень проти кору. З 7 – ми захворілих 5 — діти до 17 років (71,4%). Випадки кору серед вагітних, летальні випадки та спалахи кору не реєструвались.

Незважаючи на благополуччя епідемічної ситуації на поточний час, в області існує постійний ризик загрози виникнення спалахів. Основними причинами можливого зростання захворюваності є недостатнє охоплення щепленнями проти кору та активні міграційні процеси населення.

Найефективнішим засобом профілактики кору залишається вакцинація. Щеплення проти кору, які на сьогодні проводяться в області (безкоштовно за місцем проживання) дозволять Вам захистити своїх дітей від важких ускладнень кору (енцефаліт, пневмонія).