Про якість води відкритих водойм у Харківській області за 9 місяців 2017 року

Безымянный

Державною установою «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проводяться моніторингові дослідження якості води відкритих водойм в постійних створах та в місцях масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання.

За 9 місяців 2017 року досліджено 1106 проб води за санітарно-хімічними показниками, з них не відповідали нормативним вимогам 113 проб (10,2%) за вмістом сульфатів, сухого залишку, нітратів, показниками біологічного та хімічного споживання кисню.

За мікробіологічними показниками досліджено 1193 проби води, з них у 144 пробах (12,1%) встановлено перевищення індексу лактозопозитивних кишкових паличок.

За паразитологічними показниками питома вага проб з відхиленням від нормативних вимог становила 0,6 % (в 5 пробах з 819 досліджених виділені яйця гостриків та яйця аскарид).

На радіоактивні речовини досліджено 24 проби води з постійних створів спостереження на р. Сіверський Донець та р. Орілька. Вміст радіонуклідів 137Cs і 90Sr відповідає гігієнічним нормативам.