Про реєстрацію завізного випадку малярії у м. Харкові

Безымянный

У м. Харкові зареєстровано 8-й завізний випадок малярії у іноземної громадянки, яка прибула на навчання до м. Харкова із Республіки Гана.

При профілактичному обстежені в КЗОЗ «Харківська міська студентська лікарня», у хворої виявлені поодинокі збудники тропічної малярії.

Хвора була госпіталізована до КЗОЗ Обласна клінічна інфекційна лікарня для подальшого дообстеження та лікування. При лабораторному обстеженні хворій підтверджено діагноз малярія.

В осередку, за місцем проживання хворої, фахівцями ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» проведено епідеміологічне розслідування та запроваджено комплекс протиепідемічних заходів.

Довідкова інформація. За поточний період 2017 року в Харківській області зареєстровано 8-й випадок малярії. Серед захворілих 3 мешканці області, які перебували в країнах Африканського континенту.

Нагадуємо! Якщо Ви плануєте з будь – якою метою відвідати країни з тропічним та субтропічним кліматом, де поширена малярія, Вам необхідно пройти курс профілактичного лікування (хіміопрофілактики). Профілактичних щеплень проти малярій не існує. Якщо після відвідування країни з тропічним кліматом у Вас виникла лихоманка, з’явились головний біль, біль у м’язах чи інші симптоми, негайно звертайтесь до лікаря! Обов’язково повідомте, яку країну Ви відвідували та коли!