Про спалах вірусного гепатиту А в смт. Андріївка Балаклійського району (оновлена)

Безымянный

Серед мешканців приватних будинків смт. Андріївка продовжують реєструватись випадки гострого вірусного гепатиту А. Станом на 16.11.2017 зареєстровано 27 хворих, у т.ч. 16 із сімейних вогнищ. Лабораторно діагноз підтверджено у 24 хворих.

Продовжують лікування в інфекційному відділенні КЗОЗ Балаклійської районної ради «Балаклійська центральна клінічна районна лікарня» 5 хворих, 2 – лікуються амбулаторно.

Фахівцями Балаклійської районної філії держаної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України» проводиться епідобстеження та заключна дезінфекція у нових вогнищах.

Закладами охорони здоров`я продовжується медичне спостереження за контактними та їх обстеження у динаміці, підбір контингентів з груп ризику для проведення щеплень проти вірусного гепатиту А за епідпоказами. Проте, питання придбання вакцини на поточний час залишається невирішеним.

Продовжуються бактеріологічні, санітарно-хімічні та вірусологічні дослідження питної води та з`ясування причин можливого забруднення водоносних горизонтів.

За інформацією КП «Південукргеологія», основним джерелом підземного водопостачання в смт. Андріївка є верхньокрейдяний водоносний горизонт, який відноситься до умовно-захищених горизонтів. Зазначена інформація аналізується фахівцями санітарно-гігієнічного відділення державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України» з метою встановлення можливих причин забруднення.

Серед населення розповсюджені пам`ятки, рекомендовано вживати лише кип’ячену питну воду.

Протиепідемічні заходи тривають.