Як захистити себе від небажаних захворювань при відвідуванні перукарень (салонів краси)

Безымянный

Перукарні та салони краси надають послуги, які повинні бути не лише якісні, але й безпечні для здоров’я. А чи замислювався кожен з нас сідаючи у перукарське крісло про те яка людина була у цьому кріслі до нас, і чи в тієї людини відсутні інфекційні захворювання. Найбільш поширеною проблемою в списку „салонних інфекцій” є педикульоз, дерматомікоз (грибкові захворювання), герпес, стафілококова інфекція, ВІЛ/СНІД, гепатити В і С.

Вимоги до режимів дезінфекції та стерилізації інструменту, правил особистої гігієни персоналу та обслуговування клієнтів встановлюють Державні санітарні правила і норми для перукарень різних типів ДСанПіН 2.2.2.022-99.

З метою попередження виникнення інфекційних захворювань ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» нагадує, що під час отримання побутових послуг повинні виконуватися такі правила:

— перед початком роботи з кожним відвідувачем майстер повинен на очах у відвідувача вимити руки з милом;

— покрити клієнта чистим пеньюаром, підкласти підкомірець, який змінюється після кожного клієнта (одноразовий);

— персонал закладу повинен мати не менше 2-х комплектів інструментів для почергового їхнього знезаражування з дотриманням терміну експозиції та стерилізації. Для чого перукарня повинна бути забезпечена стерилізатором, який дозволений до застосування Міністерством охорони здоров’я України, чи (та) засобами, призначеними для стерилізації інструментів для манікюру і предметів з пластичних мас, змінних насадок для обладнання в косметологічних і педикюрних кабінетах, інструментами для виконання татуажу та перманентного макіяжу;

— кушетки для масажу перед обслуговуванням наступного клієнта повинні накриватися чистим простирадлом, що не використовувалося;

— при проведенні татуажу (який можливо проводити лише в косметологічних кабінетах) та косметичних процедур, пов’язаних із порушенням цілісності шкірних покривів, повинні використовуватися одноразові насадки та голки;

— перед проведенням хімічної завивки і фарбуванням волосся майстер зобов’язаний з’ясувати у клієнта наявність алергічних реакцій на хімічні препарати. У тому випадку, якщо вони у нього відмічалися раніше, а також якщо клієнту виконують такі процедури вперше, майстер зобов’язаний зробити клієнту біологічну пробу на чутливість, змастивши невелику ділянку шкіри за вухом або на ліктьовому згині відповідним хімічним розчином. Виникнення почервоніння за 5-10 хвилин вказує на те, що проводити завивку або забарвлення волосся цією речовиною даному клієнту не можна.

Наявність у перукарні комах та гризунів не допускається. Вхід у перукарню з тваринами забороняється.

Користуйтесь послугами лише тих салонів, які в своїй діяльності дотримуються вимог санітарних норм і правил та будьте здорові!