Профілактика кишкових інфекцій у новонароджених

Безымянный

Відразу після народження мікрофлора дитини ще не сформована і не може захистити немовля від численних бактерій та вірусів. Одне з провідних місць серед інфекційних хвороб новонароджених займають кишкові інфекції: сальмонельоз, шигельоз, ешеріхіоз. Збудник проникає в організм дитини через недотримання батьками простих гігієнічних вимог по догляду за дитиною (брудні руки, посуд, білизна) та через організм матері, яка може бути носієм небезпечних бактерій або заразитися інфекцією під час вагітності.

Характерними ознаками кишкової інфекції є підвищення температури тіла, діарея, блювота. Малюк відмовляється від їжі, довго плаче і мало спить. Найнебезпечнішим ускладненням кишкової інфекції є зневоднення організму: знижується еластичність шкіри, відмічається сухість слизових, знижується кількість сечі, швидко втрачається маса тіла.

Щоб попередити появу симптомів кишкової інфекції батькам потрібно дотримуватись наступних правил:

• Всі предмети, що оточують малюка, та руки батьків завжди повинні бути чистими: щоразу мийте руки з милом після повернення з вулиці, відвідування туалету, перед приготуванням суміши та годуванням, перед та після заміни підгузків;

• Штучні суміші готуйте на основі бутильованої дитячої води;

• Використовуйте адаптовані суміші відомих виробників;

• Готуйте суміші безпосередньо перед годуванням дитини;

• Мийте та стерилізуйте соски, пляшечки. При відсутності стерилізатора, пляшечки та соски опустіть в кип‛ячену воду на 3-5 хвилин, зберігайте у закритій ємності у сухому вигляді;

• Купайте новонародженого в кип’яченій воді з відваром череди або ромашки;

• Зведіть до мінімума відвідування сторонніми особами та контакт з хворими членами сім‛ї;

• Пам’ятайте про чистоту приміщень, своєчасне вологе прибирання та провітрювання.

Найнадійнішим засобом профілактики кишкових інфекцій є грудне вигодовування. Материнське молоко сприяє зміцненню імунітету малюка.

При перших симптомах кишкової інфекції необхідно терміново звернутися за медичною допомогою. Не займайтеся самолікуванням!