Про реєстрацію завізного випадку малярії у м. Харкові

Безымянный

13 квітня 2018 року у м. Харкові зареєстровано завізний випадок малярії у громадянина України, який з червня 2017 року по 06.01.2018 перебував у Республіці Кот-д’Івуар.

При проведенні епідеміологічного розслідування встановлено: у хворого з 06.04.2018 з’явилися скарги на підвищення температури тіла до 38,00С, головний біль, жар та озноб. За медичною допомогою не звертався.

Вперше звернувся за медичною допомогою 13.04.2018 до Комунального закладу охорони здоров’я Обласна клінічна інфекційна лікарня та госпіталізований з діагнозом малярія. Зі слів хворого, раніше малярією не хворів, індивідуальну хіміопрофілактику перед виїздом не проводив.

В осередку за місцем проживання хворого, фахівцями ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» проведено епідеміологічне розслідування та запроваджено комплекс протиепідемічних заходів.

Довідкова інформація. За поточний період 2018 року в Харківській області зареєстровано 3-й випадок малярії. Серед захворілих 2 мешканці області, які перебували в країнах Африканського континенту.

Пам`ятайте! Якщо Ви плануєте відвідати країни з тропічним та субтропічним кліматом, де поширена малярія, Вам необхідно пройти курс хіміопрофілактики (за призначенням лікаря). Профілактичних щеплень проти малярій не існує. Для персонального захисту ефективні закритий одяг та репеленти.

Якщо після відвідування країни з тропічним кліматом у Вас виникла лихоманка, з’явились головний біль, біль у м’язах чи інші симптоми, негайно звертайтесь до лікаря! Обов’язково повідомте, яку країну Ви відвідували та коли