Селекторна нарада МОЗ України з питань кору

Безымянный

20.04.2018 Міністерством охорони здоров’я України проведена селекторна нарада з питань кору під головуванням заступника Міністра з питань європейської інтеграції   Ольги Стефанишиної за участю керівників ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», Департаментів/Управлінь охорони здоров’я та державних установ лабораторних центрів МОЗ України.

На нараді були заслухані питання епідемічної ситуації щодо кору в регіонах України та підготовки до проведення Всесвітнього тижня імунізації.

Обговорені питання виконання плану профілактичних щеплень проти кору, забезпеченості регіонів імунобіологічними препаратами та необхідності покращення санітарно — роз’яснювальної роботи серед населення з питань імунопрофілактики.

Під час наради Генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Курпіта В.І. наголосив, що єдиним ефективним засобом профілактики кору залишається щеплення.

Довідково: за даними Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» в країні триває спалах кору. У Харківській області з початку року зареєстровано 38 випадків кору, з них – 8 у дітей до 17 років. Серед захворілих: учні загальноосвітніх шкіл, діти, які відвідують ДНЗ, студенти, непрацюючі, робітники, працівники сільського господарства, службовці, медичні працівники, пенсіонери. З числа захворілих 47,4% не мають щеплень. Факт перебування за межами області (на відпочинку, у робочих відрядженнях та ін.) зазначають 44,7% хворих, 21 хворий за межі області не виїжджав. Випадки кору серед вагітних, летальні випадки не реєструвались.

На поточний час Харківська область забезпечена достатньою кількістю вакцини проти кору.