Всесвітній день боротьби з малярією

Безымянный

Щорічно, починаючи з 2008 року, 25 квітня відзначається Всесвітній День боротьби з малярією, який був встановлений спільно з Всесвітньою асамблеєю з охорони здоров’я і Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ).

Цей день покликаний привернути увагу суспільства до необхідності проведення заходів боротьби та профілактики малярії.

За даними ВООЗ в зоні ризику зараження малярією перебуває близько половини населення Земної кулі. Щорічно у світі реєструється більше 500 мільйонів випадків захворювань та більше одного мільйона смертей. Найскладнішою ситуація з малярії залишається в Африці, де реєструється майже 90% усіх випадків. Але хвороба також вражає людей в Азії, Латинській Америці, Близькому Сході і навіть в деяких частинах Європи.

Ситуація з малярії в області, як і цілому по країні, є нестійкою, що обумовлено реєстрацією завізних випадків, значною кількістю прибулих з ендемічних країн та наявністю переносників.

Нагадуємо. Малярія — це група трансмісивних захворювань, що передаються від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів і протікають з лихоманкою, ознобом, проливним потом.

При поїздках у країни тропічного клімату слід дотримуватися деяких запобіжних заходів, а саме: проводити індивідуальну хіміопрофілактику (приймати протималярійні препарати), користуватися репелентами, захищати житло від зальоту комарів. Вибір протималярійного препарату залежить від країни виїзду.

Слід пам’ятати, що впродовж трьох років з моменту повернення з ендемічної по малярії країни, при зверненні за медичною допомогою до лікувально – профілактичного закладу з приводу підвищення температури, необхідно повідомити лікаря про факт перебування в тропічній країні та обстежитися на малярію. Самолікування в домашніх умовах недопустиме, так як збудник захворювання дуже швидко розмножується в організмі людини, що приводить до тяжких наслідків.