Про реєстрацію завізного випадку малярії у м. Харкові

malyar

23 квітня 2018 року зареєстровано завізний випадок малярії у громадянина Республіки Конго, який прибув на навчання на підготовчі курси одного із вищих навчальних закладів м. Харкова.

При проведенні епідеміологічного розслідування встановлено: у хворого з’явилися скарги на озноб, слабкість, підвищення температури тіла до 37,60С.

Звернувся за медичною допомогою до комунального закладу охорони здоров’я «Харківська міська студентська лікарня». Після медичного огляду, хворого каретою швидкої медичної допомоги доставлено до комунального закладу охорони здоров’я Обласна клінічна інфекційна лікарня, де у ході клінічного дообстеження хворому встановлено діагноз малярія.

В осередку за місцем проживання хворого, фахівцями ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» проведено епідеміологічне розслідування та запроваджено комплекс протиепідемічних заходів.

Довідкова інформація. За поточний період 2018 року в Харківській області зареєстровано 4-й випадок малярії. Серед захворілих 2 мешканці області, які перебували в країнах Африканського континенту.

Пам`ятайте! Перед виїздом в країни, де поширена малярія, необхідно пройти курс хіміопрофілактики. Для персонального захисту ефективні закритий одяг та репеленти.

Якщо після відвідування країни з тропічним кліматом у Вас виникла лихоманка, з’явились головний біль, слабкість, озноб чи інші симптоми, негайно звертайтесь до лікаря! Обов’язково повідомте, яку країну Ви відвідували та коли! Самолікування в домашніх умовах недопустиме.