Про розслідування випадків захворювання на туберкульоз у Харківському районі.

1

За підтримки проекту міжнародної організації РАТН «Challenge TB» у травні 2018 року фахівцями ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» та КЗОЗ «ОПТД №1» проведено візит до ДУ «Хролівський виправний центр» та АЗПСМ  с. Хролі Харківського району.

В ході візиту до Державної установи «Хролівський виправний центр» надано практичну допомогу в розслідуванні випадків туберкульозу серед осіб, яких було направлено до центру, визначено коло осіб, які мали контакт з хворими на туберкульоз, та розподілено їх за ступенем контакту.

Сумісно з керівництвом виправного центру, лікарем-фтизіатром КЗОЗ «Мереф’янська ЦРЛ Харківського району» та медичними працівниками Хролівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, які здійснюють медичне обслуговування установи, розроблено план заходів, спрямованих на недопущення    подальшого розповсюдження туберкульозу серед засуджених осіб.

Лікаря та середніх медичних працівників первинної медичної ланки ознайомлено з підходами до організації спостереження за особами з другого та третього кола контактів.

З особами першого кола контактів проведено роз’яснювальну роботу щодо формування прихильності до профілактичного лікування. На теперішній час всі контактні особи здорові, за ними встановлено динамічне медичне спостереження.