Про звернення громадян за антирабічною допомогою

Безымянный

За 4 місяці 2018 року за медичною допомогою у лікувально-профілактичні заклади з приводу ушкоджень нанесених тваринами звернулось 1165 осіб проти 1007 за аналогічний період минулого року. Відмічалось погіршення і епізоотичної ситуації – зареєстровано 45 випадків  сказу тварин проти 20. Постраждали від тварин з встановленим діагнозом «сказ» 87 осіб проти  33 за аналогічний період минулого року.

Серед загальної кількості осіб, які звернулись за медичною допомогою, найбільша кількість ушкоджень отримана від собак (62,7%), 34,9% постраждалих отримали ушкодження від кішок, 1,4% (16 осіб) — від диких тварин.

Ще у кодексі законів Древнього Вавілону у разі смерті людини було визначено грошове покарання для власника собаки, який не утримувався на прив’язі та укусив людину. На жаль, питання дотримання правил утримання тварин залишається актуальним і у наші часи: від тварин, які мають власників, отримали ушкодження 70% постраждалих осіб, з них 45,9 % належали іншим особам.  З власних тварин, які нанесли ушкодження, не були щеплені проти сказу 58%.

Антирабічні щеплення призначено 248 постраждалим, в інших випадках лікування не призначалося через можливість організувати ветеринарне спостереження за тваринами, які нанесли ушкодження. Відмовились від щеплень 7 осіб.

Нагадаємо, що сказ – смертельне захворювання, тому не слід легковажно відноситись до будь-яких випадків контакту, особливо з невідомими, дикими тваринами та кажанами. Вірус сказу передається через слину хворої тварини, яка може потрапити при укусі, подряпанні або ослиненні ушкодженої шкіри або слизових оболонок.

Для того, щоб запобігти захворюванню на сказ, необхідно:

  • щорічно щеплювати проти сказу власних собак і котів;
  • не провокувати тварин на укуси: не намагатися годувати, надавати допомогу невідомим безпритульним тваринами,                            дражнити їх;
  • уникати скупчень безпритульних собак;
  • усі роботи при розборі туш тварин для запобігання пораненням проводити у рукавичках, з дотриманням правил безпеки;
  • при укусі необхідно промити рану водою з милом, обробити краї розчином йоду та негайно звернутися до травматологічного            пункту.