Жовта гарячка.

Безымянный

Жовта гарячка — гостре інфекційне вірусне захворювання, яке має міжнародне значення через значний вплив на здоров’я населення та можливість швидко поширюватися. Захворювання є ендемічним для тропічних районів Африки, Центральної і Південної Америки.

За даним ВООЗ, у 2016 — 2017 роках в 7 країнах Південної Америки (Болівія, Бразилія, Колумбія, Перу, Суринам, Французька Гвіана і Еквадор) зареєстровано 777 підтверджених випадків жовтої гарячки, 261 (33,6%) з яких завершилися летально. З середини грудня 2017 року тільки Бразилія повідомляє про нові випадки цієї інфекції, де зареєстровано 1257 та у 3 штатах спостерігається швидке збільшення підтверджених випадків .

З січня 2018 року національна влада проводить масову вакцинацію населення з охопленням близько 23 мільйонів людей з 77 муніципалітетів.

Населення всієї території Бразилії за планом підлягає вакцинації проти жовтої гарячки починаючи з 2018 і до квітня 2019 року. Даний захід є профілактичним і має своєю метою захист усього населення від захворювання у випадку збільшення площі циркуляції вірусу.

У 2017 році в 16 штатах Нігерії зареєстровано 358 підозрілих випадків на захворювання жовтої гарячки, з яких 45 хворих (12,6%) померли.

Реєстрація випадків продовжується у штаті Кебби в 8 районах (36 випадків у 2018році). Для боротьби з поширенням хвороби проведена кампанія по активній вакцинації населення з 10 по 18 березня 2018 року.

Відзначено, що причиною погіршення ситуації стало зниження рівнів охоплення імунізацією населення проти цієї інфекції, яка проводиться з 2004 року і недостатня боротьба з комарами — переносниками захворювання.

На сьогодні ВООЗ оцінює ситуацію в Нігерії, що має високі ризики до поширення на національному рівні, помірні — для прикордонних держав, що не перешкоджають міжнародним поїздкам і торгівлі.

Довідково: жовта гарячка — гостра природно-осередкова вірусна хвороба, яка проявляється гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням печінки з появою жовтяниці, ушкодженням нирок й інших органів. Передається захворювання через укус інфікованих комарів роду Aedes та роду Haemogogus. Сприйнятливість до жовтої гарячки не залежить від віку та статі. Після перенесеної хвороби залишається стійкий довічний імунітет.

Єдиний надійний профілактичний захід — це вакцинопрофілактика. Тому, при виїзді у країни, неблагополучні з цієї хвороби, не пізніше ніж за 10 діб до виїзду треба зробити профілактичне щеплення, яке захистить від цього небезпечного захворювання.