Актуальні питання дезінфектології

Безымянный

В сучасних умовах, в результаті активізації впливу на епідемічний процес техногенних, екологічних, соціальних чинників відбуваються зміни у стані захворюваності на інфекційні хвороби. Наряду з відомими інфекціями, що набули значного поширення  (кишкові інфекції, вірусні гепатити, туберкульоз, ВІЛ-СНІД) наразі існує реальна загроза завозу та розповсюдження «нових» та небезпечних, швидко поширюваних захворювань (пташиний грип, геморагічні лихоманки тощо), що становить загрозу для національної безпеки України.

Найважливішою складовою успішної боротьби з інфекційними захворюваннями є використання методів і засобів неспецифічної профілактики інфекційної захворюваності, провідну роль серед яких відіграють дезінфекційні заходи. Дезінфекція в широкому розумінні включає такі розділи як: дератизація (знищення гризунів), дезінсекція (знищення комах)  та дезінфекція (знищення патогенних мікроорганізмів з об’єктів життєдіяльності людини).

На сьогодні в Україні зареєстровано достатньо дезінфекційних засобів, які можуть використовуватись з метою проведення дезінфекційних заходів. Але відсутність на законодавчому рівні єдиного уніфікованого підходу  до обсягів дезінфекційних заходів з урахуванням  умов сьогодення ускладнює проведення даних робіт безпечно та якісно.

Беручи до уваги, що на теперішній час провадження господарської діяльності  з профілактичної дезінфекції, дезінсекції та дератизації не підлягає ліцензуванню, на ринку послуг працює чимала кількість суб’єктів господарювання різної форми власності, які надають послуги без гарантії  якості.

Відділеннями дезінфектології ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» , Харківської міської філії та філій районів області проводяться профілактичні дезінфекційні заходи по знищенню збудників інфекційних хвороб (дезінфекція) на об’єктах середовища  життєдіяльності людини та переносників інфекційних хвороб: комах-дезінсекція  та гризунів-дератизація. Профілактичні заходи проводяться на платній основі.

Ми маємо багаторічний досвід робіт, висококваліфікованих  фахівців, володіємо сучасними знаннями та навичками щодо проведення профдезробіт, гарантуємо безпеку та якість.

Детальніше за тел.відділення дезінфектології: 3150143.