Про участь у прес-конференції

Безымянный

Фахівці Державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» разом з представниками Головного управління ДСНС України у Харківській області взяли участь у прес-конференції «Купальний сезон 2018. Стан Харківських пляжів», яка була організована інформаційним агентством «Status quo» та проходила у прес-центрі зазначеного агентства. На прес-конференції обговорені питання готовності пляжів до купального сезону та якості води в місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання.

В купальний сезон 2018 року моніторингові дослідження заплановано провести на 44 пляжах, в тому числі – на 14 пляжах в позаміських дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Протягом травня місяця та на початку червня досліджено 118 проб води за мікробіологічними показниками. Відхиленнями від нормативних показників за індексом лактозопозитивних кишкових паличок виявлені у 2-х пробах, відібраних у м. Баліклії — на міському пляжі на річці Ляхівка та на дитячому пляжі на річці Балаклійка.

За санітарно-хімічними показниками (вміст сухого залишку та сульфатів) не відповідали нормативним вимогам проби води з пляжу наметового містечка «Бритай» у Лозівському районі, що обумовлено природними властивостями води цього водоймища та не становить загрозу для здоров’я населення.

При виборі місця відпочинку радимо користуватись офіційними пляжами, на яких систематично перед відкриттям та протягом сезону проводиться обстеження дна, лабораторний контроль якості та безпечності води. При наявності на пляжі інформації  про заборону купання просимо дотримуватись цих обмежень у зв’язку з існуючою потенційною небезпекою для здоров’я населення, особливо дітей.

Актуальна інформація щодо нерекомендованих для купання місць протягом купального сезону розміщується на інтерактивній карті.