Як вберегтися від спеки?

Безымянный

Літня спека завдає чимало клопоту людині. Від неї страждають люди із серцево-судинними проблемами: ті, хто хворіє на гіпертонію, атеросклероз судин головного мозку, ішемічну хворобу серця, стенокардію, хто переніс інфаркт чи інсульт. Людям із цукровим діабетом та іншими ендокринними захворюваннями також несолодко, коли погода вередує.

Лікарі щороку радять дотримуватися існуючих класичних порад для гарного самопочуття в спеку. Під час найбільшої сонячної активності (з 11-ї до 17-ї години дня) не намагайтеся без гострої необхідності перебувати на відкритому сонці. Якщо є можливість — бажано обмежити до мінімуму перебування в міському транспорті. Жінкам слід мінімізувати використання декоративної косметики, яка може призвести до перегріву шкіри.

Слід менше вживати висококалорійної їжі. Бажано повністю вилучити зі свого раціону жирні, смажені й солодкі страви. Слід багато пити, не менше 3 л рідини на день. Уникайте вживання алкоголю, в тому числі й пива, а також різних солодких газованих напоїв. Аби не навантажувати організм у спекотну погоду намагайтеся виключити силові фізичні навантаження й, за можливості, звести активність до мінімуму. Врятуватися від спеки й освіжити організм допоможуть водні процедури. Це не означає, що потрібно купатися в брудних водоймищах і місцевих фонтанах. Але гуляти біля води, частіше обполіскувати руки й обличчя, а також приймати душ двічі на день — необхідний мінімум у літню спеку.

Слід уникати переохолодження організму, не рекомендується знижувати температуру повітря нижче 22 ºС у приміщенні з кондиціонером.

За перших проявів нездужання — почервоніння шкіри, підвищена температура тіла, млявість, нудота, часте дихання із задишкою, судоми або навіть і непритомність, рясне потовиділення, спрага, головний біль, потрібно зняти одяг, прийняти горизонтальне положення, протерти тіло змоченою у воді серветкою й обов’язково пити негазовані напої кожні 5-10 хвилин, щоб уникнути зневоднення організму. Якщо людина втратила свідомість, негайно викликайте швидку допомогу.

У будь-якому разі, спека нікому не зіпсує життя, якщо дотримуватися поради медиків і не переоцінювати можливості власного організму.