В Україні запроваджено принцип пріоритетності збереження здоров’я населення

До прийняття будь-якого акту Урядом буде проведено аналіз  впливу його реалізації на громадське здоров’я.

Відтепер усі законодавчі акти, які ухвалює Уряд, повинні містити прогноз того, як впливатиме прийняття того чи іншого рішення на здоров’я людини.

Наприклад, прий прийняті рішення щодо підвищення акцизів на тютюн буде враховано як позитивний вплив на наповнення бюджету, так і те, що таке рішення сприяє зниженню цінової доступності тютюну, а отже, і зменшенню поширеності тютюнопаління. Або при прийнятті рішення щодо зменшення оподаткування автомобілів з електродвигунами врахують, що це сприяє не тільки більшій ціновій доступності, а й зменшує рівень забрудненості атмосферного повітря у містах і пов’язану з цим захворюваність та смертність.

Запровадження принципу пріоритетності збереження здоров’я населення відповідає Угоді про асоціацію між Україною та Європейським союзом, а саме – сприяє зміцненню системи охорони здоров’я України та її потенціалу.

Нагадаємо, що система громадського здоров’я – основа профілактичної медицини, що втілює основні системні заходи у сфері охорони здоров’я та спрямована на збереження здоров’я населення.

 

Інформація з сайту МОЗ України