Про участь у селекторній нараді

polio_14_04_16

09.08.2018 Державною установою «Центр громадського здоров`я Міністерства охорони здоров`я України» проведена селекторна скайп — нарада з питань кору, у якій прийняли участь директор та фахівці відділення організації епідеміологічних досліджень    ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України».

На нараді були заслухані питання епідемічної ситуації щодо кору в регіонах України, оптимізації системи збору інформації та прискорення процесу агрегування даних на обласних та центральному рівнях.

Обговорені питання використання електронної системи у форматі «Excel» для проведення аналізу захворюваності на кір та оцінки ефективності епіднагляду.

Довідково: за даними Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» в країні триває спалах кору. У Харківській області з початку року зареєстровано 390 випадків кору. Рівень захворюваності розцінюється як високий (інтенсивний показник становить 14,52 на 100 тис. населення).

Питома вага дітей до 17 років у загальній захворюваності складає 47,4%, зареєстровано 185 випадків.

Серед соціальних груп населення найбільша кількість хворих зареєстрована серед працюючого населення та дітей організованих колективів.

Госпіталізовано – 347 хворих (у тому числі 12 у відділення інтенсивної терапії). Летальні випадки не зареєстровані.

Діагноз кору підтверджено лабораторно у 254 випадках (65,1%), клінічно у 72 випадках (18,5%), клінічно та епідеміологічно — у 64 (16,4%).

З початку 2018 року зареєстровано 18 спалахів кору, в тому числі 5 — у закладах охорони здоров’я, 4 — серед дітей навчально-виховних закладів.